Pečujete o člověka se syndromem demence? Je toho na Vás moc a nevíte si rady? Nebuďte na to sami.

Rodinní příslušníci i pečovatelé z laické veřejnosti, kteří doma pečují o své blízké trpící syndromem demence, tvoří nenahraditelnou složku péče o osoby s demencí. Těmto pečujícím je určen náš nový vzdělávací projekt. Jde o snadno dostupnou a prakticky zaměřenou vzdělávací a podpůrnou platformu, kde získají základní a srozumitelné informace o tom, jak pečovat o své blízké trpící demencí. Platformu, v rámci které se mohou podělit o své problémy, těžkosti, ale i o úspěchy, které zažívají se seniory, o něž pečují.

V Palatě vám zkušený tým terapeutů zdarma poradí, jak vše lépe zvládnout.

Náš projekt je motivován snahou podpořit neformálně pečující tak, aby o své blízké trpící demencí dokázali pečovat v domácím prostředí co nejdéle. Naše vzdělávací skupiny proto budou zážitkové, s využitím modelace situací prostřednictvím virtuální reality. Budou zaměřeny na praktické rady a na získání vědomosti a dovednosti nezbytných pro péči o blízké trpící demencí. Problémy a situace, které tato péče přináší, zde bude možné konzultovat s odborníky – psychoterapeuty, sociálními a aktivizačními pracovníky i pracovníky v přímé obslužné péči, kteří tuto péči poskytují profesionálně a kteří budou setkání moderovat.

Témata vzdělávacích skupin

Vzdělávací skupiny se budou věnovat tématům, jako např: jak vhodně posilovat a udržovat kognitivní (poznávací) schopnosti osoby s demencí, jak s ní správně komunikovat, jak správně pečovat o výživu a hydrataci nebo jak uzpůsobit prostory v domácnosti pro zajištění bezpečnosti. Dále se účastníci dozvědí o možnostech aktivizace, o aktivizačních pomůckách a jak je správně používat, jak zvládat agresi či jak co nejdéle udržet osoby s demencí „v pohybu“.  Získají tak větší jistotu, že vědí jak nejlépe pomoct svému blízkému i jak se vyhnout syndromu vyhoření a vyčerpání.

Více o obsahu a tématech vzdělávacích skupin zobrazíte kliknutím na odrážku.

Zobrazit více/méně

Jednotlivá témata budou poskládána tak, aby reagovala na konkrétní potřeby a zkušenosti zúčastněné skupiny pečujících, setkání tak budou sestavena „na míru“ dané skupiny pečujících, kde bude lektor fungovat jako moderátor sdílení zkušeností.

Doba trvání 1 edukační skupiny: 1 až 3 hodiny dle potřeby dané skupiny účastníků.

Termíny a registrace na vzdělávací skupiny

Skupiny budou probíhat na adrese Palata – Domov pro zrakově postižené, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 Smíchov, a to 5 – 6 po sobě následujících týdnech, vždy jeden den v týdnu v délce max. 3 hodin. Registrovat se můžete na tyto termíny:

  1.       24.2. až 30.3. 2020 vždy od 16 hod.
  2.       1.4. až 4. 5. 2020 vždy od 16 hod.
  3.       8.6. až 14.7. 2020 vždy od 16 hod.
  4.       4.8. až 7.9. 2020 vždy od 16 hod.
  5.       19.10. až 26.11. 2020 vždy od 16 hod.

Pokud máte o náš vzdělávací program pro neformálně pečující zájem a vybrali jste si z nabídky vhodný termín, prosím, zaregistrujte se. Naše kurzy jsou zdarma. Kapacita jednoho kurzu je vždy omezená na max. 15 osob, zaregistrovat se může i více osob, které péči o svého blízkého sdílí.

Prosím, zaregistrujte se zde.

REGISTRACE NA KURZ

Kontakt: Dagmar Sladká, tel: 602 236 322, Marta Dzúrová, tel: 608 929 589