V souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na území hl. m. Prahy, byla v roce 2015 schválena zastupitelstvem hl. m. Prahy výstavba nového pavilonu v areálu Palaty s kapacitou 55 lůžek. Nová kapacita bude určena pro poskytování pobytových sociálních služeb osobám s diagnostikovaným syndromem středně těžké a těžké demence. Zájem o tuto službu je enormní, s nejvyšší poptávkou právě v Praze, kde žije více než 19 tisíc lidí s různým typem demence.  Předpokládané otevření pavilonu  je v roce 2019.

Pavilon vznikne v jihozápadní části parku stávajícího areálu Domova Palata, se 4 jednotkami péče po 12 jednolůžkových pokojích se sociálním zařízením a potřebným zázemím v každém patře (kuchyňkou, 2 společnými obývacími pokoji pro denní činnosti a společnou koupelnou). Dále na každém patře vznikne místnost pro odpočinek zaměstnanců, kancelář, skladové prostory a technické prostory. Součástí pavilonu bude jednotka „Oáza“, jedná se o společný obytný prostor pro 7 lůžek s veškerým zázemím jako u jednotek Unit Care. Uprostřed prostorné místnosti je obytná část na denní činnosti a kuchyňka,  a klienti tak mají možnost přímo z lůžek sledovat dění a být mu účastní.

U vchodu do zařízení bude vybudována recepce, zasedací místnost, kanceláře a technické zázemí včetně šaten pro personál. Dále ordinace praktického lékaře, místnost pro rehabilitaci, kadeřnictví, pedikúru a kavárna. Tyto služby budou moci využívat i obyvatelé z okolí a návštěvníci Domova. V pavilonu budou 4 garsoniéry  pro potřeby zaměstnanců.

Více na : www.oazy.eu