V souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na území hl. m. Prahy, byla v roce 2015 schválena zastupitelstvem hl. m. Prahy výstavba nového pavilonu v areálu Palaty s kapacitou 75 lůžek. Nová kapacita bude určena pro poskytování pobytových sociálních služeb osobám s diagnostikovaným syndromem středně těžké a těžké demence. Zájem o tuto službu je enormní, s nejvyšší poptávkou právě v Praze, kde žije více než 19 tisíc lidí s různým typem demence.

Pavilon vznikne v jihozápadní části parku stávajícího areálu Domova Palata, s jednolůžkovými pokoji se sociálním zařízením a potřebným zázemím v každém patře (kuchyňkou,   společnými obývacími pokoji pro denní činnosti a společnou koupelnou). Dále na každém patře vznikne místnost pro odpočinek zaměstnanců, kancelář, skladové prostory a technické prostory. Součástí pavilonu bude jednotka „Oáza“, jedná se o společný obytný prostor pro 7 lůžek s veškerým zázemím. Uprostřed prostorné místnosti je obytná část na denní činnosti a kuchyňka,  a klienti tak mají možnost přímo z lůžek sledovat dění a být mu účastní.

U vchodu do zařízení bude vybudována recepce, zasedací místnost, kanceláře a technické zázemí včetně šaten pro personál. Dále ordinace praktického lékaře, místnost pro rehabilitaci, kadeřnictví, pedikúru. Tyto služby budou moci využívat i obyvatelé z okolí a návštěvníci Domova.

Harmonogram realizace výstavby

Pro Vaši informaci předkládáme harmonogram výstavby nového pavilonu Oázy :

9/2015 – zahájení projekčních prací
11/23 – usnesení zastupitelstva HMP č. 8/16 o zahájení výběru zhotovitele

 

Více na : www.oazy.eu