Pečujete o člověka se syndromem demence? Je toho na Vás moc a nevíte si rady?

NEBUĎTE NA TO SAMI!

Právě pro Vás jsou určeny vzdělávací skupiny, kde budete mít možnost sdílet problémy a situace, které přináší péče o blízkého trpícího demencí, s lidmi s obdobnou zkušeností. Zároveň budete moct své dotazy konzultovat s odborníky – psychoterapeuty, sociálními a aktivizačními pracovníky, kteří se s Vámi rádi podělí o své zkušenosti a praktiky a kteří budou setkání moderovat. Součástí programu je i simulace situací tak, jak je prožívají osoby s demencí, a to prostřednictvím virtuální reality.

Jak efektivně zvládnout péči, jak bezpečně uspořádat byt, jak si poradit se stravováním a hygienou, kde a jak zažádat o finanční pomoc – na tyto a mnohé další otázky zde naleznete odpověď. Získáte tak návod a jistotu, že víte jak nejlépe pomoct Vašemu blízkému i jak se vyhnout syndromu vyhoření a vyčerpání.

Účast na našich setkáních je bezplatná.

Doba trvání 1 setkání: cca 3 hodiny dle potřeby dané skupiny účastníků.

Neformální setkání lidí pečujících o své blízké trpící demencí probíhají v Palatě – Domově pro zrakově postižené na Praze 5. Bližší informace o termínech a náplni setkání, včetně přihlášení na vybraný termín kurzu najdete zde