Velká část seniorů trpících syndromem demence zůstává v domácí péči. Rodinní příslušníci i pečovatelé z laické veřejnosti tak tvoří nenahraditelnou složku péče o tyto osoby. Je toho na vás moc a nevíte si rady? V Palatě vám poradíme, jak vše lépe zvládnout. Náš vzdělávací projekt nabízíme zdarma.

Jedná se o prakticky zaměřenou vzdělávací a podpůrnou platformu, kde pečující získají základní a srozumitelné informace o tom, jak pečovat o své blízké trpící demencí. Platformu, v rámci které se mohou podělit o své problémy, těžkosti, ale také o úspěchy. Náš projekt je motivován snahou ponechat osoby se syndromem demence v domácím prostředí co nejdéle. Je zaměřen na praktické rady a na získání vědomosti a dovednosti nezbytných pro péči o své blízké. Věnuje se tématům poskládaným tak, aby reagovala na skutečné potřeby a zkušenosti zúčastněné skupiny pečujících, je tedy sestavena „na míru“ účastníkům.

Podpůrná skupina se bude setkávat vždy v pondělí od 16 hod na Palatě v termínech od od 8. 11. do 13.12.

Máte-li o náš vzdělávací program pro neformálně pečující zájem, veškeré informace i možnost zaregistrovat se na kurz naleznete zde: https://palata.cz/palata-pomaha-pecujicim-zvladat-peci-o-blizke-trpici-demenci/